Memoriał trenerów łucznictwa w Dąbrowie Tarnowskiej

11-03-2013
W dniu 10 marca 2013 r. w hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się zawody łucznicze – Memoriał Trenerów Dąbrovii. Grot Zabierzów do zawodów tych wystawił skromną, 7-osobową reprezentację młodzików i kadetów
W zawodach wzięło udział 74 zawodników i zawodniczek z 11 klubów Małopolski i Podkarpacia, rywalizujących w kategoriach wiekowych młodzików i open (kadet, junior, senior). Klub z Zabierzowa reprezentowali kadeci: Jakub Dudek, Krystian Molenda i Piotr Ziębiński, młodziczki: Zuzanna Kulig, Anna Michalik i Aleksandra Dudek oraz młodzicy: Szymon Mikrut i Gabriel Kijas.

Hala sportowa w Dąbrowie Tarnowskiej wielokrotnie była szczęśliwą dla zabierzowskich łuczników. W 2012 r. seniorki Grota zdobyły na niej Halowe Wicemistrzostwo Polski, klika tygodni temu młodzieżowa reprezentacja Pań - medal brązowy na Młodzieżowych Halowych Mistrzostwach Polski. W ubiegłorocznym Memoriale Trenerów w kategorii młodzików Kuba Dudek zają miejsce pierwsze, a Ania Michalik miejsce 2.

Tym razem nie wszystkim Zabierzowianom się poszczęściło - nie zakwalifikowali się oni do drugiej rundy zawodów (pojedynki FITA). Jedyną, której sztuka ta udała się, była Zuzia Kulig - awansowała z pierwszego miejsca po kwalifikacjach, uzyskując doskonały wynik 482 pkt. (dystans 18m, tarcza 60 cm), zdecydowanie wyprzedzając rywalki. W pojedynkach setowych pokonała zawodniczkę z Podkarpacia, ale w półfinale uległa innej reprezentantce tego regionu. W walce o medal brązowy wygrała (w setach 6:2) ze starszą i bardziej doświadczoną reprezentantką gospodarzy - Wiktorią Malik, ubiegłoroczną triumfatorką tego turnieju.

Młodzików i kadetów czekają w najbliższe weekendy najważniejsze zawody sezonu - Halowe Mistrzostwa Polski w ich kategoriach wiekowych. Trzymajmy za nich kciuki.