Łuczniczki "Grota" Zabierzów nadal w „brązie”

17-02-2013

W dniach 16-17 lutego 2013 r. w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach – młodzieżowej i juniorów. Udanie wystąpił młodzieżowy zespół łuczniczek ULKS GROT, który zdobył medal brązowy, podobnie jak w ubiegłym tygodniu ich starsze klubowe koleżanki. Zespół wystąpił w składzie: Katarzyna Anioł, Adrianna Kawa i Alicja Strzałka.

Na drodze do finału reprezentantkom Grota stanęły zawodniczki Łucznika Żywiec, późniejsze zdobywczyni tytułu Halowych Młodzieżowych Mistrzyń Polski.

Indywidualnie najwyżej - na 15. miejscu - znalazła się Alicja Strzałka. Katarzyna Anioł zajęła miejsce 17.

Miłym akcentem tych zawodów było wręczenie trenerowi Grota Zabierzów – Aleksandrowi Jabłońskiemu - przez gospodarzy imprezy – MLKS Dąbrovia – okolicznościowej statuetki łucznika z okazji 60-lecia funkcjonowania w sporcie łuczniczym.

Po sukcesie seniorek i obecnym - młodzieżowców, apetyt na medale rosnie. W dniach 26.02-2.03.2013 w Rzeszowie obęda się Halowe Mistrzostwa Europy, w których zabierzowianka - Karina Lipiarska - reprezentować będzie barwy narodowe. W drugim i trzecim tygodniu marca rozgrywane będą Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzików - również z obsadą zawodników Grota Zabierzów. Trzymajmy za nich kciuki.