Halowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Zabierzów 2012

13-02-2012

W dniu 11 lutego 2012 r., w hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów 2012 w łucznictwie. Na starcie stanęło 51 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby Małopolski, w tym dziewięcioro z ULKS „GROT” Zabierzów.

Barwy Zabierzowa reprezentowali: w kategorii seniorek Katarzyna Anioł, Karina Lipiarska, Agata Stanieczek i Karolina Szajnowska, w kategorii seniorów Przemysław Skalny oraz – występujący w kategorii juniorów młodszych – młodzicy: Jakub Dudek, Krystian Molenda, Piotr Ziębiński i Jędrzej Krupowski.

Organizatorem zawodów, współfinansowanych przez Urząd Gminy w Zabierzowie, był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „GROT” Zabierzów. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan. Ceremonię otwarcia zawodów zaszczycili swą obecnością radny Sejmiku Małopolskiego Kazimierz Czekaj, który odczytał list gratulacyjny od Marszałka, zastępca wójta Wojciech Burmistrz w imieniu Pani Wójt Elżbiety Burtan, dyrektor OSR w Zabierzowie Dariusz Osoliński i wielki przyjaciel zabierzowskiego sportu i ULKS GROT – Józef Kruk. Zawody otworzyli prezes ULKS GROT Marta Dudek i prezes Małopolskiego Związku Łuczniczego – Krzysztof Włosik.

Podczas zawodów rozegrano konkurencję Halowa Indywidualna Olimpijska Runda  FITA zarówno dla łuków klasycznych jak i bloczkowych (strzelania na odległość 18 m do tarcz 3x20 cm w rundach: kwalifikacyjnej, eliminacyjnej i finałowej).

Kategoria seniorek została zdominowana przez zabierzowskie łuczniczki, które w komplecie przebrnęły rundę kwalifikacyjną. W eliminacjach odpadła Katarzyna Anioł, zaś finał był już wewnątrzklubowym pojedynkiem Agaty Stanieczek i Karoliny Szajnowskiej. Niespodzianką jest 4 miejsce kadrowiczki Kariny Lipiarskiej, która w półfinale uległa Karolinie w setach 4:6 i Annie Kręcioch (Sokole Oko-Zawadka) po dogrywce 5:6.

Miłą niespodzianką była doskonała postawa młodzika – Jakuba Dudka, który walcząc jak równy z równym, również po dogrywce uległ seniorowi Mirosławowi Przygodzie (Płaszowianka) w setach 5:6. W kategorii junior młodszy Kuba zajął miejsce pierwsze.

Medalistami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kobiety – łuki klasyczne

1. Stanieczek Agata (Grot Zabierzów)
  2. Szajnowska Karolina (Grot Zabierzów)
  3. Kręcioch Anna (Sokole Oko Zawadka)

Mężczyźni – łuki klasyczne

1. Kot Dawid (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska)
  2. Grodniewicz Władysław (Płaszowianka Kraków)
  3. Kobiałka Jan (Płaszowianka Kraków)

Miejsce 5. zajął Jakub Dudek, miejsce 12 – Krystian Molenda, a miejsce 13 – Przemysław Skalny.

Kobiety – łuki bloczkowe

1. Olesek Ewelina (MGOKiS Dobczyce)
  2. Zarzycka Magdalena (MGOKiS Dobczyce)
  3. Płoszaj Ewa (MGOKiS Dobczyce)

Mężczyźni – łuki bloczkowe

1. Szwajcowski Wojciech (MGOKiS Dobczyce)
  2. Satora Wojciech (MGOKiS Dobczyce)

Juniorki młodsze – łuki klasyczne

1. Kwarciak Barbara (Sokole Oko Zawadka)
  2. Kamińska Paulina (Sokole Oko Zawadka)
  3. Bednarczyk Karolina (MGOKiS Dobczyce)

Juniorzy młodsi – łuki klasyczne

1. Dudek Jakub (Grot Zabierzów)
  2. Komsza Kamil (Płaszowianka Kraków)
  3. Bazan Aron (Płaszowianka Kraków)

Miejsce 7 zajął Krystian Molenda, miejsce 18 i 19 odpowiednio Piotr Ziębiński i Jędrzej Krupowski.

Dyplomy, medale i nagrody wręczali Jerzy Cywicki (zastępca Przewodniczącej Rady Gminy) oraz Jerzy Kowalik (przewodniczący Komisji Promocji Zdrowia i Sportu).