Mistrzowstwa Polski Seniorów - Chorzów 2011

04-09-2011
W dniach 31.08- 2.09.2011 r. w Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie. Na starcie stanęła cała czołówka polskich łuczniczek i łuczników, w tym seniorki Grota Zabierzów.

Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Mospinek /Piątka Zgierz/ pokonując w finale koleżankę z reprezentacji narodowej Natalię Leśniak /Łucznik Żywiec/. Na piątym miejscu znalazła się inna reprezentantka z Mistrzostw Świata – Karina Lipiarska /Grot Zabierzów/, która po barażu uległa w drodze do strefy medalowej właśnie Natalii Leśniak.

Wśród mężczyzn zwyciężył także reprezentant z Mistrzostw Świata – Jacek Proć /Strzelec Legnica/ pokonując w finale kolegę z reprezentacji narodowej - Piotra Nowaka /Karima Prząsław/.

Zespołowo zwycięzcami zostali – Łucznik Żywiec wśród kobiet i Surma Poznań wśród mężczyzn.