Pięć medali i puchar w łuczniczych Mistrzostwach Małopolski Młodzików i Dzieci

18-08-2011
W dniu 16 sierpnia 2011 r., tradycyjnie w Dobczycach, odbyły się Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Dzieci w Łucznictwie. W zawodach uczestniczyły wszystkie łucznicze kluby regionu. Grot Zabierzów reprezentowany był przez 9-osobową ekipę w składzie: Jakub Dudek, Krystian Molenda, Anna Michalik, Adrianna Wyroda, Katarzyna Puchalska, Piotr Sikorski, Aleksandra Dudek oraz Jagoda i Łukasz Skalny. Zespół ten wywalczył 5 medali mistrzostw w konkurencjach indywidualnych i puchar w konkurencji zespołowej.

W kategorii wiekowej młodzików wicemistrzem Małopolski został Krystian Molenda, zaś trzecie miejsce zajął Jakub Dudek. Ania Michalik w kategorii młodziczek zajęła 6 miejsce, premiowane dyplomem, Adrianna Wyroda zajęła miejsce ósme, zaś Kasia Puchalska – miejsce 11.

W kategorii wiekowej chłopców starszych wicemistrzem Małopolski na rok 2011 został Piotrek Sikorski.

W kategorii wiekowej dzieci młodszych mistrzostwo wywalczyła Ola Dudek (z rewelacyjnym wynikiem 345 pkt. na 360 możliwych – co oznacza prawie same „dziesiątki”), a wicemistrzostwo Jagoda Skalny. Wśród chłopców młodszych, po bardzo wyrównanej walce, czwarte miejsce zajął Łukasz Skalny, uzyskując wynik tylko o 2 punkty gorszy od trzeciego zawodnika i o 7 punktów od pierwszego miejsca.

W klasyfikacji zespołowej Grot Zabierzów zajął III miejsce.

Po zakończeniu rywalizacji w Mistrzostwach Małopolski, po 8 najlepszych łuczników w swych kategoriach wiekowych przystąpiło do pojedynków indywidualnych w ramach IV rundy Pucharu Małopolski. Czołowi zawodnicy Grota zdobyli kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej cyklu 5 zawodów, mających na celu wyłonienie najlepszych łuczników i najlepszego zespołu Małopolski w całym sezonie letnim. W młodzikach Jakub Dudek zajął 4 miejsce, Krystian Molenda miejsce 5, a Ania Michalik miejsce 6. W kategorii wiekowej dzieci starszych Piotrek Sikorski zajął miejsce 3. Według naszych wstępnych, nieoficjalnych obliczeń, stawce młodzików zdecydowanie przewodzą ex aequo Jakub Dudek i Krystian Molenda z 26 punktami (kolejny zawodnik ma punktów 16), Ania Michalik zajmuje miejsce 6 w kategorii młodziczek, a Piotrek Sikorski awansował na miejsce 3 w kategorii dzieci starszych. Zespołowo Grot zajmuje miejsce 3 w klasyfikacji generalnej Pucharu, za Płaszowianką Kraków oraz Sokolim Okiem Zawadka.

W pierwszy powakacyjny weekend odbędzie się piąta, ostatnia i decydująca runda Pucharu Małopolski Dzieci i Młodzików w Dąbrowie Tarnowskiej. Liczymy, że we wzmocnionym składzie zespół Grota Zabierzów utrzyma, a może nawet poprawi swe wysokie lokaty.