VI Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego – sukcesy seniorek GROTA Zabierzów

30-05-2011
Ponad 200 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w VI Międzynarodowym Memoriale Mieczysława Nowakowskiego, odbywającym się w Warszawie w dniach 28-29 maja 2011 r. Honorowy Patronat nad tymi zawodami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski. Zawody przeprowadzone zostały na torach łuczniczych RKS „Marymont” i związane były z obchodami 100-lecia istnienia tego klubu.

Bardzo udanie w zawodach tych startowały zawodniczki ULKS „GROT” Zabierzów. Karina Lipiarska w końcowej klasyfikacji zajęła drugie miejsce, ulegając tylko najlepszej aktualnie polskiej łuczniczce – Justynie Mospinek /Piatka Zgierz/, zaś Katarzyna Anioł w tej silnej stawce najlepszych zawodniczek zajęła miejsce szóste.

- juniorzy młodsi – Grzymek Aleksander /Dziesiątka Jaworze/

Celami zawodów, oprócz oczywiście popularyzacji łucznictwa i uczczenia rocznicy istnienia zasłużonego klubu, były również: uzyskiwanie wynikowych norm na klasy sportowe oraz minimów kwalifikacyjnych do kadry narodowej. Cele te przez zawodniczki GROTA należy uznać za zrealizowane.

Mieczysław Nowakowski, którego pamięci poświęcane są corocznie te zawody to zawodnik, wybitny trener, wychowawca wielu pokoleń łuczniczych i medalistów mistrzostw Świata i Polski – związany z RKS „Marymont” Warszawa.