Kolejne sukcesy młodych łuczników GROTA

23-05-2011
W minioną sobotę (21.05.2011 r.), na torach łuczniczych przy Klasztorze OO Cystersów w Jędrzejowie, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Łucznicze Dzieci i Młodzików o Puchar Starosty Jędrzejowskiego, organizowane przez Świętokrzyski Związek Łuczniczy w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Opactwo OO Cystersów w Jędrzejowie i klub „Karima” Prząsław.

W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników m.in. z takich renomowanych klubów jak: Stella Kielce, Karima Prząsław, Płaszowianka Kraków, Zabrnie Radom czy Grot Ruda Śląska. Naszą gminę reprezentowało sześcioro zawodników Grota Zabierzów.

Młodzi zabierzowianie ponownie spisali się znakomicie.

W ekipie Grota tylko trener nie dostał ani dyplomu ani pucharuW kategorii młodzików zwyciężył Krystian Molenda (651 pkt.), zaś drugie miejsce zajął Jakub Dudek – ustępując Krystianowi tylko trzema punktami.

W kategorii młodziczek 5 miejsce (nagrodzone dyplomem) zajęła Ania Michalik i to samo miejsce zdobyła Zosia Węgrzyn w kategorii dziewczynek starszych (również nagrodzone dyplomem).

Paweł Krementowski w kategorii chłopców starszych zajął miejsce 6, a w kategorii chłopców młodszych czwarte miejsce zdobył Bartek Pychowski.

Wszyscy zawodnicy Grota pobili swoje rekordy życiowe w konkurencjach, w których występowali i otrzymali dyplomy i nagrody.

Kadra Polski juniorów i kadetów na Pucharze Europy w ArmeniiJednocześnie chcielibyśmy pogratulować organizatorom zawodów – klubom „Karima” Prząsław oraz Stella Kielce – doskonałego występu ich wychowanków reprezentujących barwy narodowe w Pucharze Europy Juniorów odbywającym się równolegle w Armenii (18-21 maja 2011 r.). W zawodach najwyższej rangi międzynarodowej Piotr Nowak (Karima) zdobył srebrny medal w kategorii indywidualnej oraz brązowy w mikscie wspólnie z zawodniczką z Żywca, zaś Huber Soboń (Stella) medal brązowy dla Polski w konkurencji drużynowej. Jeszcze 3-4 lata temu chłopcy ci zdobywali szlify na jędrzejowskich zawodach, dziś z powodzeniem reprezentują nasz kraj. Liczymy, że w przyszłości młodzi zawodnicy Grota Zabierzów pójdą w ich ślady, w ślady Kariny Lipiarskiej oraz innych zawodniczek i zawodników z Zabierzowa – zdobywając medale na zawodach najwyższej rangi międzynarodowej.

Młodych łuczników z Zabierzowa czeka pracowity czerwiec – oprócz intensywnej nauki pod koniec roku szkolnego, dziesiątek sprawdzianów i klasówek oraz poprawiania ocen końcoworocznych dochodzą codzienne treningi i występy w zawodach: 1 czerwca w Dniu Sportu Szkolnego, 4 czerwca w Zabierzowie w Ogólnopolskim Pucharze Wsi Krakowskiej, 11 czerwca w międzynarodowych zawodach Eurobeskidy 2011 w Jaworzu. Życzymy im samych sukcesów, a ewentualne porażki szybko zapomnimy.

Wybrałeś łucznictwo – trafiłeś w „dziesiątkę”!

Aby zobaczyć więcej zdjęć, wejdź do naszej galerii.