I Memoriał Stanisława Węgrzyna - sukcesy "Grota-Zabierzów"

16-05-2011
W sobotę, 14 maja 2011 r., na torach łuczniczych KS Płaszowianka odbył się I Memoriał Stanisława Węgrzyna - zawody łucznicze młodzików i juniorów młodszych, klasyfikowane do Pucharu Małopolski.

multimedaliści Zawody zgromadziły czołowych zawodników wszystkich łuczniczych klubów Małopolski i rozgrywane były w czterech konkurencjach indywidualnych: dystanse długie, dystanse krótkie, pojedynki OR/FITA oraz strzelania specjalne. Na szczęście całodniowemu strzelaniu towarzyszyła doskonała pogoda.

W Memoriale uczestniczył 5-osobowy zespół młodzików Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Grot-Zabierzów:

1. Jakub Dudek (Gimnazjum w Zabierzowie)
  2. Krystian Molenda (Gimnazjum w Rząsce)
  3. Michał Puchalski (Gimnazjum w Rząsce)
  4. Jan Niemczyk (Szkoła Podstawowa w Bolechowicach)
  5. Bartosz Ottenbreit (Szkoła Podstawowa w Bolechowicach)

Młodzi łucznicy Grota godnie uczcili pamięć zasłużonego zabierzowianina zdobywając kolekcję medali.

W konkurencji strzelań na dystansie 40 m złoty medal zdobył Jakub Dudek, zaś srebrny - Krystian Molenda.

W konkurencji strzelań na dystansie 30 m drugie miejsce zajął Jakub Dudek, a brązowy medal zdobył Krystian Molenda.

Strzelania na dystansach 30 m oraz 40 m były kwalifikacjami do pojedynków setowych OR/FITA, do których zakwalifikowali się Krystian i Kuba. Po pasjonujących pojedynkach obaj dotarli do finałów. Kuba w walce o złoty medal uległ zawodnikowi Dąbrovii i ostatecznie zajął II miejsce, zaś Krystian pokonał w stosunku 6:2 zawodnika z Suchej Beskidzkiej, zdobywając medal brązowy w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji strzelań specjalnych w kategorii młodzików młodszych najlepszym okazał się Krystian Molenda, zdobywając okazałą statuetkę łucznika.

Gratulujemy sukcesów młodym łucznikom Grota i życzymy im wytrwałości w treningach oraz kolejnych sukcesów w rozpoczętym sezonie letnim. Jeszcze w tym roku szkolnym czekają ich bowiem 3 turnieje rangi ponadregionalnej - w Jędrzejowie, Jaworzu oraz w Zabierzowie - Puchar Wsi Krakowskiej.

Obszerną galerię zdjęć z tych zawodów można zobaczyć klikając ten link.
zawodnicy Grota

Krzysztof Molenda

--------------

Stanisław Węgrzyn - wieloletni mieszkaniec Zabierzowa, związany z sekcją łuczniczą KMITA Zabierzów od 1953 r., początkowo jako zawodnik, później działacz i przede wszystkim jako sędzia klasy państwowej bardzo wysoko oceniany w kraju. Działał w Okręgowym Związku Łuczniczym w Krakowie, a także w Zarządzie Polskiego Związku Łuczniczego. Za swe zasługi w dyscyplinie odznaczony został Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza LZS, Honorową Odznaką PZŁucz. oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. W ostatnich latach przed śmiercią sędziował praktycznie wszystkie zawody łucznicze dzieci i młodzieży organizowane w regionie małopolskim. Zmarł nagle w marcu 2010 r.